MBP Starogard

III Kociewskie Targi Wydawnicze

Dodał admin; 2017-09-04

III Kociewskie Targi Wydawnicze

W dniach 1-2 września w Starogardzie Gdańskim odbyły się III Kociewskie Targi Wydawnicze - trzecia już odsłona wydarzenia skupiającego w jednym miejscu lokalnych wydawców, pisarzy, autorów i twórców.

2 września 2017 r. na Placu Koszarowym przy Zespole Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego HUBALA odbył się dzień targowy III Kociewskich Targów Wydawniczych.

Na uroczystym rozpoczęciu dnia targowego III Kociewskich Targow Wydawniczych pojawili się prezydent Janusz Stankowiak, wiceprezydent Maciej Kalinowski oraz przedstawiciele innych samorządów i instytucji. Nie zabrakło również was, drodzy czytelnicy, za co dziękujemy.

Uroczystość uświetnił swoim występem wielokrotny stypendysta Prezydenta Miasta - wirtuoz akordeonu Paweł Ratajek. Po występie Pawła Ratajka czeka na nas skecz przygotowany przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pozytywni oraz nasze bibliotekarki.

O 12 odbyło się NARODOWE CZYTANIE - wolontariusze, bibliotekarki oraz wszystkie chętne osoby czytały fragmenty "WESELA" Stanisława Wyspiańskiego.

W międzyczasie zapełniały stoiska naszych lokalnych twórców i autorów - trwały dyskusje oraz zakupy. Była to niepowtarzalna szansa do tego, aby porozmawiać z autorami, wydawcami i osobami, dzięki którym Kociewie jest twórcze.

Na zakończenie III Kociewskich Targów Wydawniczych uhonorowano osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie GRAND PRIX III Kociewskich Targów Wydawniczych . Po zapoznaniu się i wnikliwej ocenie publikacji komisja (w składzie Anna Jastrzębska, Danuta Filipek, Bogusława Karankowska, Ks. Józef Pick, Krystian Pomierski) postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujące publikacje.

GRAND PRIX: Komisja jednogłośnie nagrodę główną przyznała Krzysztofowi Kordzie za pozycję „ks. ppłk Józef Wrycza. Biografia historyczna”.

W kategorii "LITERATURA PIĘKNA"(była tu brana pod uwagę literatura dla dzieci, młodzieży i dorosłych) nagrodzono pozycję "Tczew oczami dziecka zeszyt II" pod red. Przemysława Jodłowskiego.

W kategorii "WYDAWNICTWA ALBUMOWE" nagrodzono Lecha Zdrojewskiego i Tadeusza Jędrysiaka za "Warszawa – stolica Polski", "Pelplin – Perła Pomorza", "Katedra - dużo fotografii i słów sporo o katedrze, opactwie oraz okolicach", "Oblężenie Malborka".

W kategorii "LITERATURA POPULARNONAUKOWA" nagrodzono "Zamknięty świat" Tomasza Graban.

Komisja przyznała także wyróżnienia: dla „Jasność przedświtu" – autorstwa Mieczysława Soroka-Korczyc oraz "Nieustraszeni 66. Kaszubski Pułk Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1919-1939" – autorstwa Mariana Hirsz.

Nagrodę publiczności decyzja czytelników zdobyła nagrodzona wcześniej już pozycja "Tczew oczami dziecka zeszyt II" pod red. Przemysława Jodłowskiego.

Dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!

Zachęcamy do obejrzenia galerii z III Kociewskich Targów Wydawniczych

PATRONAT HONOROWY

Wojewoda Pomorski Dariusz DrelichWojewoda Pomorski Dariusz Drelich
Starosta Starogardzki Leszek BurczykPowiat Starogardzki